אימון אישי מקצועי | אימון קבוצתי

אימון קבוצתי

    מיום היוולדנו בתא המשפחתי ולאורך כל חיינו בחברת משפחה, חברים, עמיתים, וכחלק מארגונים, אנו גדלים ומתפתחים במסגרות חברתיות ומתוך אינטראקציה חברתית, פועלים במסגרת קשרים בין אישיים ולומדים על עצמנו ואת עצמנו מתוך האינטראקציה והדיאלוג. אנחנו מגבשים את תפיסתנו העצמית ואת הערכה העצמית שלנו מתוך הקשרים הבין אישיים, ותהליך זה לעולם אינו נפסק.

אימון קבוצתי – מה קורה שם?

קבוצה היא מסגרת מקדמת תקשורת שמייצרת מרחב של אפשרויות ביניהן הדרך להבין האם המסר שלי עובר נכון, האם אני משדר את המסר באופן גלוי ואמיתי או מתחכם, איך אני נתפס בעיני אחרים, מהם הכוחות המניעים אותי בקשר עם האחר ועוד. תהליכים אלו מסייעים להתפתחות אישית אמיתית, מגדלת ומעצימה. כמיקרוקוסמוס חברתי, מאפשרת הקבוצה למידה על ה"עצמי" דרך פגישת ה"שונה", ותוך התבוננות על דרכי התקשורת השונות וההשתקפות של החוויה בקרב חברי הקבוצה האחרים.

גישות בתהליכים קבוצתיים

ישנן מספר גישות לעבודה בקבוצות. הגישה נקבעת על פי הנושא, מטרות הקבוצה ומשך הזמן האפשרי לפעילות (טווח קצר וטווח ארוך). בקבוצות בהם אני מנחה אני פועלת בשתי גישות: קבוצות תוכן תהליך – קבוצה המשלבת למידה והעשרה בנושאים לשמם מתקיימת הקבוצה, תוך שילוב תהליכים קבוצתיים. קבוצות דינמיות – קבוצה הפועלת לקידום מטרות הקבוצה תוך התמקדות בשיח וביחסים, בכאן ובעכשיו של הקבוצה, תוך שימוש בכלים מסייעים מעולם המשחק והאמנות.

איך בוחרים קבוצה

כדי להשיג את המטרות המתאימות לכם, חשוב כמובן לבחור בקבוצה מתאימה. קחו בחשבון שמטרת הקבוצה מייצרת את התוכן המרכזי בו היא תעסוק, וסביבה ירקמו נושאים נלווים. הנושא המרכזי של הקבוצה ומאפייני חברי הקבוצה הם המסגרת בה תפעל תתקדם ותתפתח, לכן חשוב לבחור קבוצה העוסקת בנושאים משמעותיים לחייכם, שיתרמו לקידום ולהתפתחות האישית שלכם.

תחומי ההתמחות שלי

תחומי ההתמחות שלי נגזרים מכמה עולמות בהם אני פועלת, לומדת ומעמיקה:
  • התפתחות והעצמה אישית
  • תקשורת בין אישית
  • תקשורת מקדמת שתוף
  • פיתוח עסקים
  • שינוי תפישה – שינוי גישה: שיפור דרכי התנהלות, התגברות על תפיסות מוטעות

אימון קבוצתי – האם זה בשבילי?

חשוב לומר תחילה, שקבוצה היא מסגרת שמתאימה לרובנו. לעיתים נדמה כי יחס של אחד על אחד יהווה פתרון נכון יותר, אך זה לא בהכרח נכון. לקבוצה יתרונות רבים הנוצרים מהמפגש עם מגוון קולות, עם אנשים במצב דומה, עם חשיפה לידע נוסף שמביא כל אחד לקבוצה מתוך עולמו, וממפגשים ייחודיים. הדינמיקה של קבוצה היא אפקטיבית, עוצמתית ומקדמת מאד. אם הקבוצה פועלת בנושאים המדברים אליכם, אני ממליצה לכם לבחור במסגרת הקבוצתית. לחצו כאן למידע נוסף על סדנאות ייעוץ קבוצתי

איך מתקדמים

אם מצאתם עצמכם בין המילים, ואתם מעוניינים להצטרף לאחת מהקבוצות או הסדנאות הנפתחות, אתם מוזמנים לפנות אלי ונתקדם משם. בהצלחה!