פיתוח עסקי וארגוני | אנשים – זה העסק

ייעוץ ארגוני, אנשים זה העסק.

    ניסיון של למעלה מעשרים שנה בעבודה מול חברות, הכרת סקטורים רבים וכמובן השכלה נרחבת, הובילו אותי לבסוף לתובנה שהשינוי הארגוני המשמעותי ביותר בתוך חברה, הוא שינוי תפיסת יחסי האנוש. היום, באמצעות שיטת "אנשים – זה העסק!" אני מנחה תהליכים של שינוי בחברות ובארגונים השואפים ליצירת תקשורת פתוחה שמקדמת שיתוף פעולה ותחושת שייכות.

למה כדאי?

הסיכויים של ארגון להתקיים ולהצליח, נעוצים בשילוב שבין תהליכים עסקיים ותהליכים אנושיים. כמו שאתם משקיעים בתהליך עסקי שדורש בנייה והבהרת תהליכים, איסוף מידע ויצירת שיטת עבודה ברורה ומסודרת, כך נדרש להשקיע בדינאמיקה האנושית המרכיבה את העסק שלכם. וכדאי להשקיע! האנשים בעסק שלכם הם הגורם המניע, המקדם, המכריע או המפיל של הארגון. כמובילי הארגון, ביכולתכם ללמוד איך לחזק את תחושת השייכות אצל העובדים ולהוביל לגילויי מחויבות ואחריות, להשקעת המיטב ולשאיפה לתרום לפריחה ולשגשוג הארגון שלכם.

על הגישה

"אנשים – זה העסק!" היא שיטת אימון עסקי שפועלת באופן ספיראלי לצמיחה אישית, קבוצתית ועסקית. השיטה מגיעה מתחומי ההנדסה, ההנחיה והאימון ומשלבת בין התחומים שמנחים אותנו בכל מסגרת בה אנחנו נמצאים. תהליך האימון מלווה ומקדם את ההיבטים של חיזוק תחושת השייכות הארגונית של העובד, שיפור שיתוף הפעולה והמוטיבציה שלו, גיבוש וייעול תהליכי עבודה בצוות וקידום דרכי התקשורת בצוות.

למי מיועדת

הגישה מתאימה לארגונים ולעסקים המעוניינים להפיק יותר מהקיים, כאלו שנמצאים בתהליכי שינוי, וכמובן למי שמבינים את החשיבות ורוצים ללמוד כיצד לקדם ולשפר את הדינמיקה האנושית המרכיבה את העסק.

מה עושים

תחומי הייעוץ משלבים את תחומי ההנדסה, העבודה הקבוצתית והאימון האישי. בין הכלים: פיתוח קבוצות צוות לעבודה על תקשורת בין-אישית, העלאת מוטיבציה, עידוד לשיתוף פעולה, שיפור תהליכי רוחב בארגון ויצירת פתרונות יצירתיים תכניות פיתוח מנהלים להעשרה ולהעמקה של הידע וההבנה על מנהיגות, תפיסה ניהולית והתנהלות אנושית לשיפור ארגוני ואימון אישי למנהלים להעצמה ולפיתוח מודעות ניהולית, לעבודה על תקשורת בין-אישית, פיתוח תפישה רחבה ויצירתית וסיעור מוחות לקידום שינויים.

איך מתקדמים

עכשיו אתם. אני מזמינה אתכם לקבוע פגישה בה נגבש תכנית פעולה בגישת "אנשים – זה העסק!" שתותאם לצרכים הייחודיים של החברה שלכם, עובדיה ומאפייניה התרבותיים. במסגרת המפגשים, האישיים והקבוצתיים, נשלב רובדים עסקים עם תהליכים אישיים ואנושיים, במטרה להעמיק את תחושת האחריות המשותפת והמחויבות ההדדית, ליצור מנוף לקידום והצלחה, ליעל ולקדם את הארגון.