לשנות את ה"לופ"!

כמה אומץ דרוש לך כדי לחשוב, לחשוב באמת, לחשוב אחרת מהרגיל והמוכר?
על פי רב אנחנו חושבים את הקבוע שלנו, מחשבות רגילות, מחשבות באזור המוכר, מחשבות יומיומיות. מחשבה שגרתית. מחשבות רגילות. מחשבות דומות. מאין "לופ" מוכר וידוע של המוח. בקיצור, דשים באותן מחשבות בלי סטייה גדולה מהטווח המוכר. בדרך הזו אנו מצליחים להצדיק את עצמנו, ושומרים על השגרה הבטוחה. גם אם היא לא תמיד הטובה לכאורה או הרצויה, אבל השגרה היא היא המוכרת, ואיתה אנחנו כבר יודעים להתמודד..
היה ונחשפנו למשהו אחר… משהו חדש, שאינו מוכר ורגיל, התגובה הראשונית על פי רב תיהיה התנגדות, הכחשה, וחזרה לעמדה המוכרת.
כדי להצליח להחזיק במחשבה שונה נדרשת התעקשות, סקרנות והתגברות על הפחד מהלא ידוע. אם נצליח להחזיק בה, במחשבה החדשה, קצת זמן, לתת לעצמנו לשהות טיפה באזור לא מוכר, יש אפשרות שהצעד הקטן הזה יעזור לנו לזוז מעמדנו הקבועה. הפחד אט אט יעלם, ואפשר יהיה לבדוק את משמעות הדברים.
לפעמים נדרש אומץ לחשוב אחרת. אומץ להתגבר על הפחד מהלא מוכר והידוע.
כדי לשנות מהלכים בחיים צריך להסכים לראות אחרת, לפגוש את הצד האמיץ שבך, את הצד שמסוגל לחשוב אחרת. רק מתוך חשיבה שונה תצמח עשיה חדשה, דרך חדשה.
זה לא קל, לא פשוט, מיד מתעוררים כל מנגנוני הביקורת העצמית, והסביבתית. כולם ממהרים להסביר לך כמה לא כדאי ואיזה מחיר תשלם. בדרך כלל תמיכה לא תמצא בסביבה מכוון שכל שינויי מאיים גם עליהם, כל שינוי יכריח אותם גם לשנות משהו. כל שינוי משנה את הסטטוס-קוו.
אבל אין זמן נכון יותר מעכשיו.
זה הזמן שלך להעיז להגשים את החלומות, הרצונות, הצרכים שלך.
כיצד עושים את זה? מוזמנים לשוחח איתי על כך.
הערה: גם המצב ההפוך עובד, מתוך עשיה שונה צומחת חשיבה חדשה. אבל בדרך כלל יותר קשה להגיע למצב הזה,של עשיה שונה, מבחירה.