אימון מנהלים ומנהלות, אימון למנהיגות מאפשרת

להיות מנהלים ומנהלות היום שונה מאד מתפיסות העבר לגבי תפקיד ניהול והדרך להוביל אותו. להיות מנהלים בעלי ערך אומר להנכיח מנהיגות משמעותית, להוביל את הצוות והעובדים תוך השפעה ורתימה שלהם להשגת תוצאות אפקטיביות לארגון. אבל איך מגיעים לזה? השינויים והאתגרים הרבים שמזמנת המציאות מחייבת מנהלים ומנהלות להרחיב את המיומנויות והכלים הניהוליים. לשם כך נדרשת למידה עצמית והכרות עמוקה, על מנת  להתנהל נכון אל מול הלחצים והאנשים. אין ספק שהעידן הנוכחי מציב אתגרים המחייבים למידה והתפתחות מתמדת של מיומנויות ניהוליות אנושיות חדשות מעבר להשכלה המקצועית, על מנת לעמוד בקצב.

למה אימון מנהלים?

בעידן החדש בו קיימת חשיבות עצומה למיהו המנהל כפי שהוכח בסקרים – הסיבה מספר אחת לעזיבת עובדים היא המנהל הישיר,  מנהלים נידרשים להתמודד עם מגוון נושאים מעבר לעמידה ביעדים וניהול עצמי אפקטיבי ובהם – תקשורת בין אישית טובה, רתימה והנעה של עובדים, התמודדות עם פולטיקה ארגונית ויחסי ציבור, ובעיקר יכולת לעבוד עם צוות ולהפיק את המקסימום. לא פעם תוך כדי בדידות וגדולה וקשיים אישים במיומנויות רכות, ובו זמנית ציפיות גדולות  מהסביבה . אימון מנהלים מסייע בדיוק לתהליכים אלו הן למנהלים חדשים בראשית הדרך והן למנהלים ותיקים על מנת להשיג יותר ולעמוד בקצב השינוי המתבקש

מה מאפשר אימון מנהלים?

אימון מנהלים עוסק ביכולת להניע, לחבר, לרתום ולהוביל אנשים ועובדים להגשמת מטרות משותפות. אימון למנהלים הוא תהליך המאפשר חקירה אישית ומקצועית לשיפור שדרוג וחיזוק מיומנויות בינאישיות, על מנת להצליח בתפקיד הניהולי כחלק משדרת הניהול, וכמנהיגות מובילה של צוותים ואנשים. 

בתהליך האימון למנהלים אנחנו מתמקדים הן בהבנה הפנימית וההתפתחות האישית והן בהבנה על משמעות התפקיד המנהיגותי, איך הוא בא לידי ביטוי, מה נדרש על מנת להצליח בו מההיבט האישי והקבוצתי.

תהליך אימון אישי למנהלים מספק סביבה שבה נחקור, נשאל ניבחן ונענה על שאלות כמו: מה משמעות הסמכות, מה ההשלכות של העידן החדש על דרך העבודה של המנהל, איך להשתמש בסמכות ניהולית באופן בונה, ואם זה תפקיד ללא סמכות איך רותמים את האנשים גם במצב כזה? מה נדרש לי כמנהל או מנהלת, כמנהיגים, מובילים, ואיך עושים את זה – איך מייצרים תקשורת אפקטיבית ומקדמת. מי אנחנו צריכים להיות כמנהיגים כדי להתחבר למטרות הרחבות של הארגון, העסק, הקבוצה או הקהילה. האימון האישי מאפשר לבחון את תפיסת המנהיגות העצמית, לשחרר חסמים ולפעול באופן מיטבי ומקדם.

אימון אישי למנהלים ומנהלות סולל את הדרך להצלחה

ההתקדמות במסלול המהיר של ההצלחה לא פעם מייצרת פער בין הידע המקצועי למיומנויות הניהול הנדרשות ובהן בניית הסמכות הניהולית והאצלת סמכויות, התמודדות עם פולטיקה ארגונית קולגות ומנהלים מעל, קידום עבודת צוות ורתימה של אנשים, חזון ניהולי וציוותי, העברת מסרים, יצירת אמון ושותפויות ועוד. על כל אלה ניתן לעבו ולשפר באופן משמעותי בעזרת תהליך אימון אישי למנהלים ומנהלות.

למי מתאים אימון מנהלים?

תהליך מסוג זה מתאים הן למנהלים חדשים בראשית הדרך הזקוקים לסיוע בשלבים הראשונים של כניסה לעולם הניהול, והן למנהלים ותיקים הזקוקים לרענון או להתאמה לקצב ולאנשים של העידן החדש. תהליך של אימון מנהלים ניבנה כך שהוא מספק סט כלים ומיומנויות המתאימים באופן אישי הן למנהל והן לאופי הארגון שבו הוא עובד – לניהול אפקטיבי יותר. הבחירה להשקיע באימון למנהלים מאפשרת קידום והתקדמות הן למנהל והן לארגון.
במהלך האימון , עוסקים בנושאים ניהוליים הנוגעים ליכולת המימוש וההצלחה בתפקיד כמו: 

תקשורת אפקטיבית | מחוברות ארגונית | ניהול והשגת יעדים | מנהיגות | גמישות | קבלת החלטות | הנעת ורתימה | יחסים | שיחות משמעותיות | כניסה לתפקיד או בנית תפקיד | יכולות פרזנטטיביות | כל זאת בהתאם לצורכי המנהל. יחד נחקרות התפיסות והמיומנויות החוסמות את ההצלחה.
בסופו של יום – תהליך האימון מאפשר לפעול נכון יותר וטוב יותר כמנהל וכמנהיג בארגון שלך. חיבור טוב יותר לתפקיד ממקום אישי מייצר תוצאות טובות הן לארגון והן לך להמשך קריירה מוצלחת ומספקת.
הבנה עמוקה של דרך ההתנהלות שלך, כלים אישיים וניהוליים להשגת יעדים, קבלת החלטות טובה ויעילה יותר, פרואקטיביות, פיתוח גמישות מחשבתית והתמודדות עם אי ודאות בצורה מיטבית, ירחיבו את תחושת הסיפוק אישית והמקצועית , ויצרו עשיה מקדמת לארגון וקריירה מספקת לך.

איך הניסיון שלי יכול לסייע לך?

נעים מאוד, שמי טילי ג.ליברמן, אני מאמנת אישית ומקצועית, יועצת ארגונית בכירה, מנהלת פרויקטים בעברי המקצועי עם שפע של ניסיון בהנחיית סדנאות פיתוח מנהלים בארגונים קטנים כגדולים וליווי מנהלים בתהליכי ייעוץ. בתהליך אימון מנהלים, שהוא למעשה תוכנית פיתוח אישית למנהל ע"פ צרכיו ובהתאמה לצורכי הארגון, אנחנו בונים תוכנית עבודה בהתאם למטרות שהוגדרו ופועלים למימושה ע"י חקירה מעמיקה והתנסות יישומית בשטח.
אשמח לסייע לך כמנהל, לך כמנהלת, לכם כארגון, לקדם ולשדרג את מיומנויות הניהול הנידרשות להצלחה בעזרת תהליך אימון מנהלים.
לשמוע גם על סדנאות לפיתוח מנהלים אפשר כאן.

לפרטים נוספים אודות אימון למנהלים ולמנהלות - דברו איתי:

קראו עוד על תהליך אימון מנהלים

טילי ג.ליברמן

המלצות

מה עוד לקוחות אומרים עלי? ברור שנדרשות לכם המלצות לפני שתתחברו למישהי שתאמן אתכם! זה בהחלט נכון ונדרש, והייתי שמחה לתת לכם מספרי טלפון של

קרא עוד »