אימון אישי

לצאת לחופש אמיתי

אימון אישי יעזור כאן

"אני יוצא לכאורה לחופש, אבל חופש לא יהיה כאן", הוא אומר בקול רם מדבר בינו לבין עצמו או איתי, שפוף מעט כאילו קיבל את רוע הגזרה והפסיק להילחם. ובכל זאת אני אומרת, אתה כאן, כלומר עדין לא ויתרת. צריך אומץ כדי לעמוד מול חיינו ולהגיד – לא , לא לזה פיללתי לא לזה כיוונתי, ולשאול "ומה עכשיו?" האם להיכנע וליפול לקלישאה – ככה זה בחיים, או למצוא את האומץ ולזוז למקום אחר , למקום שעדין אין לו כתובת מדייקת, אבל בפנים בפנים עמוק בתוכנו מרגיש שיש מקום כזה. המקום הזה אולי היה לפני שויתרת , לפני שנכנעת לעומס , להכתבות המשפחתיות והחברתיות, לפני שויתרת על היצירתיות לטובת הביטחון שבשגרה, ואולי זה רק מחכה להיוולד דוקא עכשיו ממקום בוגר ומפוכח יותר.

הצורך לשנות פוקד אותנו לאורך החיים. לפעמים בעקבות אירועים ומשברים, לפעמים כמנגנון חיים טבעי של צורך בהשתנות כמעוררת חיים, ממקום של סקרנות על האחר השונה. אבל הצורך הזה ברב המקרים מגיע עטוף ולא ברור, ובתצורות שונות כמו חוסר שקט, תחושת שעמום, תסכול , חוסר מרוצות, תקיעות או רצון לברוח לשבור את הכלים ודי. הקושי הוא סממן שמשהו שם כבר לא עובד יותר. לא עובד נכון לחיים שלך כפי שהם כרגע. ואולי זה לא החיים שבחרת בכלל…

חוסר שקט נפשי, לעיתים חולשה או מחלה , הם תצורה חיצונית לשאלות פנימיות מהותיות שאנחנו לא תמיד מוכנים להעיז ולשאול בקול רם. מתוך פחד. פחד לצאת מאזור הנוחות, פחד לקבל תשובות שידרשו עשיה חדשה ומאתגרת, פחד לגלות שאולי עד כה לא היינו במקום הנכון ומה זה אומר עליי ועל מה שעשיתי עד כה. 

 

למידה והתפתחות אישית בתהליך אימון אישי 

אין דרך להימנע מזה או לעקוף, כי למידה והתפתחות קורים באזור של חוסר נוחות. זו הדרך היחידה לגלות את כוחנו הנוספים או הנסתרים. לגלות שיש עוד אפשרויות ועוד דרכים לחשוב, להסתכל על העולם ואפילו לחיות את חיינו.

ידע רב ככל שיהיה לנו לא יוצר שינוי בפועל. גם ויכוח והסברים לא מביאים לשינוי. אנחנו יודעים המון דברים, יודעים מה נכון מה צריך אבל לא באמת מיישמים. מה כן יכול לעזור? ערעור, התבוננות ,שאלה ובחינה של האקסיומות של חייך, ההרגלים, מערכת הערכים, והאופן בו האגו מכתיב את הדרך. 

לשים סימן שאלה על דרך החשיבה שלך היא התחלה של אפשרות למודעות אחרת המעוררת רגשות חדשים , ובהתאם לכך ההתנהגות והבחירה. הענין הוא שאנחנו מאד מאד מתקשים לעשות את זה לעצמנו. לאחרים זה אפשרי בקלות, אבל לעצמנו…הרי ככה אנחנו חיים, אחרת היינו משנים כבר..לא? זה קצת כמו לבקש ממנתח ראש לנתח את הראש שלו…מעבר לבעיה הטכנית

תהליך אימון אישי 

באימון אישי מקצועי אפשר לעצור לרגע ולשים סימני שאלה, לבחון את דרך החשיבה , את התנהלות האגו והמחירים. בחינה כזן מאפשרת להתחבר לכוחות חבויים, קבל החלטות נכונות המתאימות למה שאני רוצה להשיג היום בחיי. הסתכלות רחבה יותר על החיים ועל המציאות והאפשרויות הטמונות בה. התפיסה המקצועית של אימון היא שלאדם יש את מלוא הפוטנציאל להגשים את עצמו, כל מה שהוא צריך זה לאמן חלקים נוספים בעצמו שעד כה הוזזו הצידה מכל מיני סיבות חיים והרגלים. תהליך האימון מסייע להגדיל את המודעות והתפיסה ובכך מאפשר לקבל החלטות ממקום רחב יותר, המחובר למהות, לרגש ולמוטיבציה הפנימית שלך.

עוד על:

Zoom Zoom Zoom

זה זמן זום! מאז תחילת ימי הקורונה הזום השתלט על החיים. זום באימונים אישיים זום בסדנאות מנהלים זום בשיחות משפחתיות, זוםזוםזום…. יתרונות יש! למשל כמו

קרא עוד »

שתפו את הפוסט

WhatsApp chat