סדנאות למנהלים וצוותים

ללמוד מתוך אינטראקציה חברתית

סדנאות למנהלים וצוותים

ללמוד מתוך אינטראקציה חברתית

סדנאות מנהלים למנהיגות ושותפות

בסדנאות למנהלים מפרקים את התוכן לחוויה, מתנסים, חושבים על הדברים, ורק אז לומדים.
המהלך הזה מאפשר לעקוף עקבות, הרגלים, ולגלות את עצמנו מכיוון אחר. לפתוח את הראש והלב במפגש אמיתי מאתגר ומחבר.
לפיתוח אישי של מנהלים | פיתוח קהילתי | פיתוח ארגוני לצוותים ולמנהלים.

סדנא

מהו תפקיד המנהל בעידן הנוכחי ולאור הדינאמיות והכאוטיות המתקיימת? איך לרתום אנשים למהלכים האסטרטגיים ולמחויבות להשגת תוצאות ללא סמכות, מהן ההתנהגויות שלך שיגרמו לאנשים שלך לפעול בארגון במחויבות ופרואקטיביות, מיהו אותו מנהל מנהיג שאתה רואה ורוצה להיות.

לשאלות האלה נדרש להעמיק ולענות, להבין את תפיסת העולם, ורק אחר כך כיצד מיישמים תפיסות וגישות רחבות ומאפשרות יותר, בעזרת כלים מעולם האימון ובהם הקשבה שאילת שאלות, הגדרת חזון וכיוון, מיקוד ובנית תוכנית, התמודדות עם קשיים כמו חוסר מוטיבציה, חששות ופחדים, תקשורת צוותית ועוד.

לסדנת פיתוח מנהיגות שלושה מרכיבים מרכזיים : העמקה ופיתוח של תפיסת התפקיד ומשמעות המנהיגות, למידה של מיומנויות וכלים להתנהלות אחרת, והתנסות מעשית המאפשרת התמודדות עם מורכבות האינטראקציה.

בסדנה אנחנו מייצרים מרחב מאפשר ומשלבים לימוד חוויה והתנסות המייצרים שינוי משמעותי ארוך טווח.

סדנאות לפיתוח מנהיגות - טילי ג ליברמן

סדנא

סדנאות מנהלים וצוותים - תקשורת אפקטיבית

סדנאות העצמה ותקשורת בין אישית למנהלים, מאפשרות סביבה ארגונית הרמונית, נעימה – ויצרנית יותר.
סביבת העבודה הנוכחית מחייבת ארגונים לסגל לעצמם תפיסות ואופני חשיבה חדשים. הפתרונות הנדרשים בעולם של אי וודאות ושינוי בלתי פוסקים, מתהווים מתוך תבניות חשיבה ותהליכי עבודה השונים בתכלית מפתרונות הנדרשים בסביבה וודאית ויציבה. 

סדנת אימון למנהלים המספקת כלים לתקשורת אפקטיבית, משפיע ל היכולות הניהוליות ומסייעת להצלחה גדולה יותר של היחיד הצוות והארגון, המוטיבציה, תחושת השייכות, האחריות והמחוברות של העובדים לארגון. במילים אחרות – הסדנה למנהלים העוסקת בתקשורת אפקטיבית, מייצרת הצלחה ועליה בביצועים.

בסדנת מנהלים נעסוק בתכנים כמו תקשורת אפקטיבית, ניהול זמן, העצמה ומנהיגות, וכלים שיאפשרו להציף תפיסות הרגלים והתנהגויות המקשים על התקשורת, ולייצר יחד אפשרויות חדשות של תקשורת פתוחה ואפקטיבית, שיתופית וגמישה בהתאם לצרכי הארגון העכשוויים.

סדנא

סדנאות מנהלים מחוברות ארגונית

ארגונים מצליחים הם ארגונים בהם מחוברות עובדים גבוהה מכיוון שכאשר ארגונים משקיעים בעובדים שלהם, העובדים משקיעים בלקוחות והתוצאה היא חיבור ומחוייבת גבוהה יותר הן מצד העובדים והן מצד הלקוחות לארגון , ומכאן האפשרות להצלחת הארגון גדלה. 

פיתוח עבודת צוות ומחוברות עובדים מאפשרת פרודוקטיביות גבוהה יותר, מעורבות עובדים בארגון תשפיע על "גאוות יחידה בארגון", ועובדים שנשארים יותר זמן, יצירתיים, חדשניים, עובדים בעלי יכולת ארגונית גבוהה, שנותנים שירות טוב ללקוחות. מחוברות ארגונית מייצרת חוסן ארגוני אנושי וחוסכת משאבים. 

פיתוח צוות למחוברות ארגונית(Engagement)  מתאפשר בסביבה בה התחושה היא של שייכות ושותפות, ועל כן, העובד מוכן לעשות מעל ומעבר כדי שהארגון יצליח. 

סדנאות לפיתוח מנהיגות - טילי ג ליברמן
סדנאות לפיתוח מנהיגות

סדנא

מנהיגות השתתפותית
ומרחב פתוח

מנהיגות השתתפותית?

איך זה בכלל אפשרי. הרי מנהיג יש אחד, המבנה הוא הררכי, בסוף מישהו חייב לקחת אחריות לא? אז מה הסיפור הזה על מנהיגות השתתפותית בכלל?

מנהיגות היא לא אחת, ואולי אנחנו מפספסים כל כך הרבה, ודי בגדול, כשאנחנו ממשיכים לשמר את המבנה הררכי בו בסופו של דבר רק לקומץ יש את הכוח לקבל החלטות משמעותיות. איך עושים זאת? בסדנה ניבחן מרחב פתוח וכלים נוספים היכולים לסייע ליצירת קול קבוצתי אחר ומשמעותי.

שאלות ותשובות

את התפיסה המקצועית שלי לתפקיד המנחה בקבוצה גיבשתי מתוך שני מהלכי לימודים העוסקים בפסיכולוגיה של קבוצות ומשפחות, בהבנת תהליכי עבודה בקבוצה, תקשורת בין אנשים, אייך עושים שינוי , מה צריך להכיר לדעת ולהבין, ומה עוזר לעשות את השינוי תוך צמיחה, מאפשר לרתום את האנשים , לעזור להם להפיק מעצמם בדרכם את המקסימום. האחד באוניברסיטת Lesley בהם למדתי במסגרת תואר שני (MA) בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות, והמסלול השני נעשה במסגרת מכון אדלר שם למדתי מסלול של הנחיית קבוצות להורים. אלו שני מסלולי לימוד שונים במהות ובדרך, מה שאיפשר לי לבחון ולהעמיק בתפיסות שונות של עבודה קבוצתית. האחת מובנית וברורה העוסקת בהעברת ידע ולמידה, והדרך השניה פתוחה רחבה הרבה יותר העוסקת בעיקר ביחסים ובתקשורת הנוצרת בין חברי הקבוצה תוך שילוב עולם האומנויות המאפשר עקיפה קוגנטיבית, ומביא תכנים מעולם הנפש ברמה העמוקה יותר. אלו שני היבטים שונים של תפקיד המנחה בקבוצה לעומת המנחה בסדנה. המעורבות ההתערבות הידע הנדרש הכנת המפגשים השיח בתוך המפגשים מאד שונים ומצרכים מיומנויות שונות מהמנחה של הקשבה הכלה הכרה של תהליכים ודינאמיק בקבוצה או הכרה של נושא ומיומנויות הדרכה. את כל ארגז הכלים הזה אני מביאה איתי ופועלת בהתאם לצרכים ולדרישות מכל סדנה.
כמובן שלכל אלה התווספו במהלך השנים העשיה בקבוצות במסגרת ארגונים, עמותות וגופים ציבוריים שאיפשרו לי להביא את הידע והמקצועיות לרמת שיכלול גבוהה מאד.


הסדנאות והקבוצות אותן אני מנחה יכולות להיות מהסוג של :

  • דינאמיקה קבוצתית
  • סדנאות לימוד הדרכה והעשרה מובנות
  • קבוצות גדולות של תהליכים השתתפותיים : מרחב פתוח , קפה עולמי , מנהיגות השתתפותית
  • אימון אישי בקבוצה
  •  אימון צוותי

תהליכים השתתפותיים מתודות: מרחב פתוח, קפה עולמי, מנהיגות השתתפותית.

הרצאות במגזר הפרטי ובקהילה עוסקות ברבדים שונים של העצמי – קידום עצמי והגשמה, פיתוח קריירה כעצמאים, פיתוח תקשורת בין אישית, להשיג יותר בעזרת שפה נכונה, ביטחון עצמי זה לא מה שחשבת, להיות מנהיג טוב יותר ועוד.

שילוב שבין תהליכים עסקיים ותהליכים אנושיים מייצר איכויות גבוהות יותר בתוך הארגון, תחושת שייכות, משמעות ושותפות, המביאות של השותפים לרמה אחרת של אמון ומחויבות. לכולנו ברור שהאנשים בעסק הם הגורם המניע, המקדם, המכריע או המפיל של הארגון. שיח משתף ומאפשר, תקשורת פתוחה, למידה והתפתחות, גיוון והכללה של כלל הקולות עושים את זה בדיוק. לשם הולך העולם הארגוני המתהווה.

ישנן מספר דרכים לקדם את המטרות האלו  בארגונים ובקהילות. אך בכל פורמט חשוב יהיה לשלב שני פרמטרים משמעותיים: למידה חוויתית שעושה לנו משהו אחר, היא מפעילה אותנו מבפנים, וגורמת לחוויה להיות תלת מימדית רב חושית, כזו שמשפיע עלינו לעומק. לא רק מהחשיבה, אלא גם מהרגש, מהבטן.

תקשורת מאפשרת שיתופית הנותנת מקום ולגיטמציה למגוון הקולות והאפשרויות. לא מתווה ומצמצמת אלא מרחיבה ופותחת מתוך סקרנות ותשוקה.