אימון אישי מקצועי - Coaching

מה שהתפיסה והמחשבה שלנו יכולים
לחלום ולהאמין הם יכולים ליצור

אימון אישי מקצועי Coaching

מה שהתפיסה והמחשבה שלנו יכולים
לחלום ולהאמין הם יכולים ליצור

אימון אישי מקצועי להרחבת התודעה וליצירת אפשרויות

לעצב את העתיד שלך וליצור אפשרויות חדשות-בעזרת תהליך אימון אישי מעורר מחשבה, יצירתיות והשראה, להפקת המיטב מהחיים, בדרך ייחודית אמיתית ואותנטית.
כי יש בנו את הרצון והצורך ליצור חיים בעלי משמעות, אישית ומקצועית. 

אימון אישי Coaching

כולנו מחפשים אושר, הגשמה עצמית והתפתחות אישית בחיים.
אם יש לכם את זה ברמה מספקת הרי שאתם בתקופה טובה. אבל אם אלה אינן החוויות שאתם חווים לאחרונה, כדאי לעצור רגע ולבדוק, למצוא את הזמן לבחון אפשרות אחרת בעזרת תהליך אימון אישי, קואצ'ינג.

למה תהליך אימון אישי? כי ככל שיש לנו יותר כלים המאפשרים לנו פיתוח של המודעות העצמית, יכולת לראות את  עצמנו בעוצמה ולפעול להעצמה אישית, עם תקשורת יותר אפקטיבית, קבלת החלטות בצורה מקדמת , והרגלים שעוזרים לייצר ולחוות שינוי בחיים, כך ההצלחה, האושר והסיפוק גבוהים יותר.  

אימן אישי מאפשר חיבור עמוק יותר ואותנטי, קידום ומיקוד בעשייה שתהיה לה משמעות עמוקה עבורכם. תהליך של אימון אישי, מאפשר חיבור בין ההווה לבין העתיד המבוקש בדרך מיטבית .

אם יש בך את התחושה הזו שהגיע הזמן לשינוי, שמשהו כבר לא מדויק, לא עובד יותר, שיש משהו אחר שעוד לא ברור מהו, זה הזמן לאימון אישי להגשמה, וליצירת המציאות הנכונה לך – ממש עכשיו.
אימון אישי - טילי ג ליברמן
אימון אישי - טילי ג ליברמן

אימון קריירה

להגשים את עצמנו זו לא קלישאה ולא פריבילגיה. זו מהות החיים. אנו חיים בעידן בו אחוז גדול מאד מזמן הערות שלנו מתקיים במסגרות עבודה, על כן ויתור על עבודה משמעותית הוא ויתור על חיים בדרך שלך.

אימון קריירה, תהליך אימון אישי מקצועי, המתמקד בהבנה ופיתוח המנהיגות הפנימית על מנת להגיע להישגים המקצועיים המבוקשים לך לשלב הבא.

באימון קריירה מתעמקים בדרכים לפיתוח הקריירה לשלבים הבאים, לעמדות בכירות ומשפיעות יותר, האם זה המקום הנכון לך מקצועית, אלו מיומנויות נידרש לפתח על מנת להשיג את הדבר הבא, או איך ולמה לשנות את מסלול הקריירה הנוכחי שלך.

אימון קריירה עוסק בדיוק ובחיפוש אחר המסלול הנכון להמשך ההתקדמות המקצועית שלך מתוך חקירה והעמקה בשאלות מהותיות ובפרקטיקות יישומיות, ומתוך חיבור למהות הפנימית שלך, לתשוקה ולנתיב הבחירה שלך. זו תכנית מותאמת אישית שמאתגרת ומקדמת אותך להגשמת הרצונות שלך.

כדי להגיע רחוק יותר, להצליח, היות משמעותי לעצמך ולסביבה נדרש תכנון מסלול מובנה הנותן תוצאות ברורות. ליצור את הקריירה הנכונה לך בלי ויתורים. זה הזמן להתחיל תהליך משמעותי של אימון לפיתוח ולדיוק הקריירה שלך. 

אימון אישי למנהלים ומנהלות,אימון למנהיגות מאפשרת

מנהלים ומנהלות בעלי ערך השפעה הם מנהיגים משמעותיים, המובילים את הצוות והעובדים תוך השפעה ורתימה שלהם להשגת תוצאות אפקטיביות לארגון. אבל איך מגיעים לזה? 

השינויים והאתגרים הרבים שמזמנת המציאות מחייבת להרחיב את המיומנויות והכלים הניהוליים. לשם כך נדרשת למידה עצמית והכרות עמוקה, על מנת  להתנהל נכון אל מול הלחצים והאנשים.

באימון מנהלים ומנהלות מתעמקים בהרחבת המודעות העצמית, הבנת ההתנהגות וההשפעה שלה על התוצאות והאנשים, איך ליצור תקשורת אפקטיבית היוצרת אמון, גמישות (אג'יליות) המאפשרת לשנות מסלול לפי הצורך ולעזור לאחרים לעשות זאת. לא נכון יהיה להגיע לתוצאות הרצויות בדרך של ניסוי וטעייה. זה לא אפקטיבי.

תהליך של אימון מנהלים ומנהלות למעשה עובד הן על הפיתוח המקצועי בניהול והן על ההיבטים המנהיגותיים. פיתוח וקידום של מיומנויות רכות יוצרים הן קידום אישי ומקצועי והן פיתוח של מיומנויות בקידום האחר.

אימון מנהלים ומנהלות הוא מהכלים הפופולאריים והשימושיים על ידי ארגונים גדולים בכל העולם. כן, אפשר כבר עכשיו להתחיל בתהליך אימון למנהלים, אימון למנהלות, כי העולם רץ קדימה.   
 
אימון אישי - טילי ג ליברמן
אימון אישי

אימון אישי Coaching
ייחודי לדור Y "מלנייאלס"

אימון אישי ממוקד לצעירים.ות בתחילת הדרך המקצועית, לפני בחירת מקצוע  או בתחילת קריירה משמעותית. איך מתמודדים עם הציפיות הגבוהות, הלחצים להישגיות ואושר, הצורך בתוצאות מידיות, הרצון לאיזון חיים ועבודה. איך עושים את זה בקצב המסחרר ובדרישות האינסופיות שלנו מעצמנו, של החברה מאיתנו. השאיפה להצלחה כאן ועכשיו אל מול תהליכים ארוכי טווח מבלבלת ומקשה על היכולת לקבל החלטות ולהתקדם. באימון אישי מתאפשרת חשיבה אחרת הבוחנת את הגבולות והמגבלות אל מול האפשרויות והמציאות, והמייצרת יחד איתך את המסלול האישי שלך, האמיתי, באומץ להיות מי שנכון לך להיות. 

שאלות ותשובות על אימון אישי מקצועי Coaching

אימון אישי מקצועי הוא למעשה קריירה נוספת שלי אליה הגעתי אחרי שנים של עבודה בתחום של ייעוץ ארגוני בקשת רחבה נושאים וניסיון רב בעבודה עם מנהלים וצוותים. הרצון שלי היה להעמיק את המיומנויות והיכולות שלי לסייע לאנשים בתהליכי שינוי, ועל כן הלכתי ללמוד לימודי אימון מקצועיים. כל תהליך של אימון אישי נשען על תפיסת עולם הרואה באדם בעל יכולות ורצון להתפתחות אישית להשגים ולשיפור אישי מקצועי. תפיסת העולם האימונית שלי מתבססת על שילוב בין הגישות: האקזיסטנציאליסטית והאדלריאנית. תפיסת עולם משולבת זו רואה בנו בני האדם חופשיים תמיד לבחור את בחירותנו, ליצור את חיינו ומשמעותם, בדרך ייחודית ומתוך חיפוש האמת הפנימית והאותנטית שלנו. היא מתבססת על עקרונות של פסיכולוגיה חיובית, הומניסטית, קוגניטיבית וחברתית הדוגלת בערכים: שוויון ערך, כבוד הדדי, אמונה בעצמי ובזולת, תרומה ומועילות, עידוד, התמקדות בחיובי ושיתוף פעולה, כעקרונות שהגשמתם ויישומם מאפשרים, בטווח הארוך, להרגיש שביעות רצון במעגלי החיים. היא ניזונה ממחקרים על המוח לגבי השפעתם של תהליכי חשיבה על תוצאות ועל היכולת לקדם גמישות מחשבתית ולשנות תפיסות. 

תחומי המומחיות שלי, בתהליכי אימון אישי וקואוצ'ינג, משלבים את הניסיון המקצועי שלי עם הידע הנרכש, המיומנויות והיכולות שפיתחתי עם הניסיון באימון אישי ועסקי לאורך השנים. השילוב הייחודי שלי הוא תוצר של שני מהלכי קריירה מרתקים שאיפשרו לי לשלב בין חשיבה לוגית מעשית לאינטליגנציה רגשית אישית וחברתית. 

כמהנדסת תעשיה וניהול עסקתי והתמקדתי בבניית אסטרטגיה ודרך לתהליכי שינוי באירגונים, בניהול פרויקטים רבי משתתפים, בהובלה עם מנהלים לשינוי משמעותי בתהליכי ייעוץ ארגוני לאורך ולרוחב הארגון. 

כמאמנת אישית מקצועית ומנחת קבוצות וסדנאות להתפתחות אישית, אני מתמקדת בהיבטים הפסיכולוגיים של תהליכים קבוצתיים, בתקשורת אפקטיבית, ביכולת ליצור יחד, לתת מקום למגוון הקולות למחוברות ארגונית.

כמאמנת אישית, אני פוגשת את המתאמנים, המנהלים, העובדים, במקום האישי; נוגעת בהיבטים הרכים של החיים, בחיבור למהות הפנימית, , להבנה של תפיסת העולם האישית שלנו ואיך אפשר לזוז ממנה ולצמוח בתהליכי מודעות וחקר פנימי.

יחד עם המשך למידה וסקרנות לאנשים ולתהליכים חברתיים אני מייצרת מסגרת מקצועית עוטפת המשלבת עומק תפיסתי עם פרקטיקה יישומית.

⇐חברה באיגוד המאמנים הבינלאומי ICF בדרגת PCC

 

⇐מאמנת בכירה MCIL חברה בלשכת המאמנים בישראל.

תארים אקדמאיים: 

MA הנחיית קבוצות בשילוב אומנויות

B.Sc מהנדסת תעשיה וניהול, בוגרת שנקר הנדסה עיצוב אומנות

לימודי אימון מכון אדלר

לימודי הנחית קבוצות מכון אדלר

כל אדם הוא ייחודי, יצירתי, בעל משאבים ושלם, וזה מה שמעניק לו את היכולת להתמודד עם אתגרי החיים ולהשיג מטרות שהציב לעצמו: להתחבר ליכולות הקיימות בו, לצמוח ולהשיג את הדבר הבא בעולם שלו.

אימון אישי או אימון עסקי  על כל תחומיו, מהותם מומחיות בניהול תהליך שינוי משמעותי ובר-קיימא. התהליך מוגדר בזמן, הוא מושתת על מערכת יחסים מקצועית, ועל בסיס של פתיחות ושל אמון בין המתאמן למאמן האישי. האימון ממוקד תוצאה מעשית, ועיקרו סיוע המתאמן למימוש עצמי מיטבי ולהשגת היעדים המבוקשים על ידו  בהתאם לערכיו, לשאיפותיו ולכישרונותיו. תהליך האימון מאפשר למתאמן להכיר בעוצמותיו, בדפוסי המחשבה המנהלים אותו, וכן ליצור רעיונות ותפיסות לקידום השגת מטרתו.

בתהליך אימון אישי, המאמן יוצר מרחב שבו המתאמן יכול לעצב את חזונו בתחומים אותם בחר לקדם, ולפעול להגשמתו. תהליך האימון  מטבעו, מביא לחשיפה אישית של המתאמן ועל כן נדרש אמון מלא של המתאמן במאמן.

מה עוזר לשמירה על מרחב של אמון ומקצועיות? לאימון  אישי על גווניו, קואוצ'ינג קיים קוד אתי מקצועי הנועד למסגר ולוודא מערכת של יחסי אמון במאמנים ובמקצוע האימון. למקצוע האימון מלווה קוד אתי מקצועי וכללי התנהגות להם מחויב כל מאמן. כמי ששימשה בעבר יו"ר לשכת המאמנים בישראל, אני רואה חשיבות עצומה ומחויבות אמיתית למקצוע ולאתיקה המקצועית המתלווה אליו.

כשהכל נוח זורם ונעים רובנו לא נגיע לתהליך של אימון אישי. בדרך כלל הצורך והרצון מתעוררים בעקבות אירועים חיצוניים שנכפים עלינו, תחושה עמוקה שמשהו לא מסתדר לנו, חוסר סיפוק והנאה, תסכול וצורך בשינוי משמעותי. כשהרצון להתקדמות ויצירת עתיד מתאים ומדויק יותר, רצון לשיפור בחיים, מתעוררים בך, זה הזמן להתחיל תהליך של אימון אישי.

כשמשהו לא קורה כפי שצפית או רצית, הנטייה היא לחשוב שזה עניין של מציאות, אפשרויות, הזדמנויות שלא הגיעו או שאנשים אחרים מכשילים אותנו. אבל למעשה, גם אם יש אחוז מסוים של אמת בכך, האמת העמוקה יותר היא שכנראה פחד ותפישת העולם שלך  הם אלה שעוצרים אותך יותר מכל דבר, להשיג את מה שנכון לך עכשיו.  

בתהליך של אימון אישי נזהה את המקומות האלה, מה שיאפשר התקדמות עצומה והגשמה של דרך עליה רק העזת לחלום. אימון אישי מסייע מאד להשגת מטרות משמעותיות, תוך הזזת המכשולים שבדרך, הבנה של ההתנהלות הפנימית והחיצונית, דרכי התקשורת עם העולם, חיבור לצרכים הפנימיים, לכוחות ולאתגרים בעצמך, למשמעות האמיתית של ההתנהלות והעשייה בחיים עצמם.

בתהליך האימון (כמו גם לעיתים בסדנאות אימון או בקבוצות ייעוץ) אנחנו מתבוננים בתפישת העולם ששימשה אותנו עד היום, ואיך היא משרתת או פחות בדרך להשגת המטרות. נבדוק: האם התפישה מתאימה לרצון כיום? מהם ההרגלים וההתנהגויות שעבדו ולא עבדו, מה ההשפעה שלהם על התוצאות, ומה  נדרש כדי ליצור שינוי על מנת להתגבר על פחדים לשנות ולהשיג את המטרות שלך נכון להיום?

בתהליך של אימון נחפש להבין ולבנות את מה שהכי נכון לך עכשיו בחיים מתוך ראיה קדימה – מה ואיך תרצה שהחיים שלך יראו עכשיו, מהי הדרך שתאפשר לך לקדם מטרות ושאיפות בחיים, לצאת מתקיעות ולזוז קדימה. 

חשוב לדעת: כניסה לתהליך של אימון היא הצהרה על מחוייבות לעצמך ולקידום האישי והמקצועי בחייך. במהלך 6-10 מפגשים הנעשים בדרך כלל אחת לשבוע, נבנה תכנית עבודה ליצירת השינוי. 

תהליך של אימון אישי מקצועי יכול להתרחש גם במפגש פנים מול פנים בקליניקה וגם מרחוק באמצעות שיחת טלפון או זום ודומיו.

הנטייה הטבעית שלנו היא לרצות להיפגש פנים מול פנים על מנת להכיר זה את זה, להיות באותו מרחב כך שיתאפשרו אמון ואינטימיות. אבל ימי הקורונה מלמדים אותנו שזו אינה מיגבלה. אימון יכול להתקיים גם בשיחה טלפונית זום או כל פורמט אחר.

עדיף להתחבר למאמנת הנכונה שמתאימה לך ותסייע לך להשיג ולהתקדם בזום מאשר לחכות עד ש…

הסיבה האמיתית לעובדה שאין תמונות מתהליכי אימון אמיתיים או מסדנאות אימון, היא הגישה המקצועית האתית של מאמנים המתבססת בראש ובראשונה על שמירת סודיות ופרטיות המתאמן, ועזרה מקצועית. האמון הנוצר ביננו בתהליך מבוסס על כך שלעולם לא אשתמש בך ובמידע שמסרת לי כדי לשווק את עצמי. האמון בינינו הוא אחד אבן היסוד שעליה יכול תהליך האימון לעזור באופן אמיתי. עם זאת – אפשר לשוחח איתי טלפונית, לקבוע פגישת הכרות לפני התחייבות לתהליך, ואפילו לראות אותי בצילומים וקטעי וידאו שמופיעים בבלוג. אשמח לעזור לפוגג כל חשש ופחד.

בכל פעם שמשהו לא הולך ואנחנו נתקלים בבעיה אנחנו אומרים לעצמנו משפטים כמו "אם רק היה לי…", או – "אם רק הייתי יודע איך…" 

אבל למהלכים החשובים של חיינו אין פתרון נכון או לא נכון, פתרון "מדף" שיושב שם בחוץ ומחכה שניקח אותו. אנחנו מחפשים בחוץ, ומקווים למצוא, אבל זה לא שם. בדברים החשובים והמשמעותיים הפתרון הוא ענין פנימי שקשה לנו להגיע אליו.

זה יכול להיות בשל חוסר מחוברות לעצמנו, או כשלא ברור מה אנחנו רוצים אוהבים או שואפים, מתוך שיפוטיות וביקורתיות יתר על עצמנו, פחדים שעולים, תהיות… או גורמים המייצרים פחד מלהאמין ביכולתנו להתמודד עם מה שנתפס בעינינו כסיכון, עם תג מחיר גבוה או לא ברור. כך או אחרת דברים לא זזים ולא קורים, והפחד גדל ותוקע.

לשם כך יצרתי את מרחב האימון שנקרא "התוכנית" – מרחב לחקירה והרחבת התודעה המאפשר לדברים לקרות.

העולם מלא בפתרונות ועדין שום פתרון לא יתאים לנו בדיוק, גם אם יגיע ארוז יפה בקופסא. אנחנו צריכים ליצור לעצמנו את התהליך והפתרון הנכון לבעיות והאתגרים שלנו, לתפור את החליפה המסוימת שתתאים בול!

האם זה יכול לקרות בכל התנאים? האם אפשר לבד? התשובה היא לרב לא. נדרשת סביבה מתאימה לחשיבה מעמיקה ואמיצה ומרחב מנטלי חופשי ומאפשר לבחינה של רעיונות מחשבות ותפיסות. נדרש גורם מאתגר שיעזור לך לפרוץ את הגבולות של עצמך. לצאת מאזור הנוחות. 

למה? כי זה מפחיד מלחיץ ומאיים על הקיים, כי אין שני אנשים זהים כך שאי אפשר להעתיק אחד מהשני, מה שמפחיד אחד לחלוטין לא מזיז לאחר ולהפך, וכי אין שני פתרונות זהים וכל אחד חייב לתפור את החליפה המתאימה לו.

כך שמה שאפשר הוא לספק את המרחב הנכון, התקשורת העוצמתית, והתהליך המעמיק והמשמעותי, על מנת שאפשר יהיה לעשות את הבדיקה הנכונה והמתאימה וליצור את "התוכנית" שלך – וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בתהליכים של אימון אישי. 

לכל אחד מאיתנו יש את המנגנון העצמי שלו, לאפשר ולא לאפשר לדברים לקרות. לוקח זמן להתעמק, לפעמים לחפור, כדי לבוא עם רעיונות חדשים באומץ והעזה ולבחון דברים אחרת. אחר כך הכל נעשה קל יותר והפתרונות המעשיים נמצאים בקלות רבה.

צעד 1 – "צ'ק אין" – קודם כל מכירים קצת יותר לעומק, מוודאים שהתהליך הזה נכון לך, שאני האדם נכון לך, ושיחד נוכל להשיג את מה שנכון לך עכשיו!

צעד 2 – להכיר את הסיפור שלך. מה כוחות והעוצמות שלך וגם, מה הסיפור דרכו ואיתו מתנהלים בעולם, תפיסות העולם הבלתי נראות, המילים שמנהלות אותך, הסודות שתוקעים, הפחדים, הפרשנויות. בתהליך הזה נשתמש בשיטות וגישות של האינטליגנציה הרגשית והאימון הנארטיבי. ביחד, עובדים על בניית התשתיות המנטליות!

צעד 3 – להתחבר לעתיד המתהווה. מהו העתיד שתרצה להביא למציאות , מהו אותו דבר שרוצה להיווצר אך נעצר? מה המשמעות של כל זה ומהי רמת האומץ הנדרשת? על מה נדרש להתגבר כדי להיות שם? האימון יאפשר חיבור ל"אני" גבוה יותר, לאפשרויות גדולות יותר , חלימה ברת קיימא ונטיעת אומץ. ויחד עובדים על תוכנית!

צעד 4 – מכאן לשם! איך מגיעים למטרות , איך זה מיושם במציאות ומה עושים בפועל? מהם הצעדים שיאפשרו את התזוזה קדימה? בקיצור – מפסיקים לדבר ומתחילים לעבוד. מתחילים בעשייה, רק אחרי שברור – 1. מה עוצר אותנו 2. לאן אנחנו רוצים להגיע 3. מהם הצעדים שעלינו לקחת. האימון מאפשר תהליך קצר הרבה יותר ותהליך שקורה! בקיצור, עולים על הקרקע!

צעד 5 – ככה יוצאים מזה – ברור יותר, חד, מקשיב לעצמי, עם יותר מחוברות ואומץ לעשות ולהתקדם. אני קוראת לזה "להיות הדבר הבא בחיים שלך…" וזו התוכנית באמת.

ישנן שתי דרכים לתהליך אימון: אימון אישי אחד על אחד בתוכנית ייחודית, או אימון קבוצתי.

קצת על אימון קבוצתי 

מיום היוולדנו בתא המשפחתי ולאורך כל חיינו בחברת משפחה, חברים, עמיתים, וכחלק מארגונים, אנו גדלים ומתפתחים במסגרות חברתיות ומתוך אינטראקציה חברתית, פועלים במסגרת קשרים בין אישיים ולומדים על עצמנו ואת עצמנו מתוך האינטראקציה והדיאלוג. אנחנו מגבשים את תפיסתנו העצמית ואת הערכה העצמית שלנו מתוך הקשרים הבין אישיים, ותהליך זה לעולם אינו נפסק.

אימון קבוצתי – מה קורה שם? 

קבוצה היא מסגרת מקדמת תקשורת שמייצרת מרחב של אפשרויות ביניהן הדרך להבין האם המסר שלי עובר נכון, האם אני משדר את המסר באופן גלוי ואמיתי או מתחכם, איך אני נתפס בעיני אחרים, מהם הכוחות המניעים אותי בקשר עם האחר ועוד. תהליכים אלו מסייעים להתפתחות אישית אמיתית, מגדלת ומעצימה. כמיקרוקוסמוס חברתי, מאפשרת הקבוצה למידה על ה"עצמי" דרך פגישת ה"שונה", ותוך התבוננות על דרכי התקשורת השונות וההשתקפות של החוויה בקרב חברי הקבוצה האחרים.

גישות בתהליכי אימון קבוצתי 

ישנן מספר גישות לאימון בקבוצות. הגישה נקבעת על פי הנושא, מטרות הקבוצה ומשך הזמן האפשרי לפעילות (טווח קצר וטווח ארוך). בקבוצות בהם אני מנחה אני פועלת בשתי גישות אימון לקבוצות: קבוצות תוכן תהליך – קבוצה המשלבת למידה והעשרה בנושאים לשמם מתקיימת הקבוצה, תוך שילוב תהליכים קבוצתיים; וקבוצות דינמיות – קבוצה הפועלת לקידום מטרות הקבוצה תוך התמקדות בשיח וביחסים, בכאן ובעכשיו של הקבוצה, תוך שימוש בכלים מסייעים מעולם המשחק והאמנות.

איך בוחרים אימון קבוצתי כדי להשיג את המטרות המתאימות לכם? 

גם אימון קבוצתי, הוא תהליך שמטרתו לתרום לכל אינדיבידואל שמשתתף באימון, ועל כן – חשוב לבחור את מסגרת האימון, אישי כמו גם קבוצתי, כך שיתאים לכם. חשוב לבחור בקבוצה מתאימה, מפני שמטרת הקבוצה מייצרת את התוכן המרכזי בו היא תעסוק, וסביבה ירקמו נושאים נלווים. הנושא המרכזי של הקבוצה ומאפייני חברי הקבוצה הם המסגרת בה תפעל תתקדם ותתפתח, לכן חשוב לבחור קבוצה העוסקת בנושאים משמעותיים לחייכם, שיתרמו לקידום ולהתפתחות האישית שלכם.

אימון קבוצתי – האם זה בשבילי? 

חשוב לומר תחילה, שקבוצה היא מסגרת שמתאימה לרובנו. לעיתים נדמה כי יחס של אחד על אחד יהווה פתרון נכון יותר, אך זה לא בהכרח נכון. לקבוצה יתרונות רבים הנוצרים מהמפגש עם מגוון קולות, עם אנשים במצב דומה, עם חשיפה לידע נוסף שמביא כל אחד לקבוצה מתוך עולמו, וממפגשים ייחודיים. הדינמיקה של קבוצה היא אפקטיבית, עוצמתית ומקדמת מאד. אם הקבוצה פועלת בנושאים המדברים אליכם, אני ממליצה לכם לבחור במסגרת אימון קבוצתי. 

תהליך האימון מצריך פתיחות, קירבה ואמון, לכן חשוב לבחור מאמן או מאמנת אישית שיענו על הצרכים שלך. חשוב לשים לב: האם המאמן או המאמנת מתמחים בנושאים בהם נידרש לך האימון? האם התפישה האימונית על פיה הם פועלים מתאימה לך? האם יש להם ניסיון מקצועי וניסיון חיים מספק? ואולי הכי חשוב – האם המאמן או המאמנת מוצאים חן בעיניך כאנשים?

הנה כמה משפטי פתיחה שהביאו אלי המתאמנים בתהליכי אימון אישי שאני מעבירה:

 • זה מפחיד לשנות ולא להצליח
 • אני מרגיש תקוע מצד אחד, ומצד שני מפחיד לשנות ולזוז מהמצב הקיים
 • יש לי פחד כלכלי מכל צעד שאני עושה, אבל לא ברור עד כמה זה אמיתי או זה רק הפחד
 • זה מתסכל לחשוב על המשך החיים ככה! מה, זהו? זה מה שצפוי לי?
 • הכי מפחיד אותי זה מה יגידו עלי מסביב, ואם זה לא יצליח? מילא להתאכזב, אבל גם לאכזב…
 • אני רוצה להתקדם במקום העבודה, אבל איך?
 • אני לא במקום הנכון, לא בעבודה הנכונה…אז מה עכשיו? לשנות קריירה באמצע החיים?
 • רוצה ליצור עסק עצמאי שיאפשר לי להביא לידי ביטוי את הכישורים שלי!
 • רוצה למצוא דרך לתקשר טוב יותר עם הסביבה, להשפיע על אנשים, לשפר יחסים!
 • זה מרגיש שאם היה לי יותר ביטחון עצמי – הייתי במקום לגמרי אחר.

 • הייתי רוצה להתגבר על הפחד וליצור עתיד חדש

 • הגיע הזמן שלי! אחרי שנים שנתתי לכולם. אני רוצה לאפשר לעצמי יותר, ולאהוב את עצמי יותר

 • קשה לי לקבל החלטות טובות וזה תוקע אותי. נמאס לי מהדרך הזו.

 • רוצה להפסיק לפחד, להפסיק לרצות את כולם ולהשמיע את הקול שלי!

אימון הפך למקצוע על פני למעלה מחמישים שנה. זה לא קרה ביום אחד, זהו תהליך מרתק של התפתחות מקצוע, שאין דומה לו בתקופה זו. למעשה, האימון יצר את הקשר הטבעי בין מספר דיסציפלינות העוסקות במרחב שיאפשר לאדם לפעול במיטבו.

השינויים בעולם, עידן הגלובליות, תנועה רבה יותר בין מקומות עבודה ותרבויות, יצרו הבנה לחשיבות האדם כמקור הכוח ליצירת שינויים. "כל אדם יכול ליצור טוב יותר ולהשפיע באופן משמעותי יותר כשהוא מחובר למה שהוא עושה באופן העמוק ביותר. …", לאו דווקא ענין של כסף מעמד או תואר. כך, שהתפתחותו האותנטית של האדם, הפכה להיות נושא לחקירה והעמקה.

התהליך הזה שינה את תפיסת האדם לגבי רעיון העבודה – ממקור פרנסה לדרך הגשמה, והשפיע כמובן על התנהלות הארגונים ואף התנהלות המשפחה. אמרת הגשמה ואותנטיות, חיבור לעצמי ולכוחות, אמרת אימון! היקף ההתפתחות וההשפעה שיש לעולם ידע זה על האנושות עצום. לא בכדי הפך מקצוע האימון למקצוע מוביל משמעותית בכל הקשור לתהליכי שינוי שכולנו חווים במציאות המהפכנית הזו.

WhatsApp chat
טילי תשלחי לי את המגזין לאימון אישי מקצועי -

חשיבה משנה חיים